Singapur Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu yazıda, sizi şaşırtacak olan 17 tuhaf Singapur gerçeği hakkında bir şeyler öğreneceğiz.

Singapur Hakkında Bilmeniz Gerekenler
 1. Singapur genellikle beton orman olarak anılır ancak bu komiktir çünkü tüm Singapur’un yaklaşık % 50’si bitki örtüsüyle kaplıdır.
 2. Ana adadan başka, Singapur 63 adadan oluşuyor ama sorun şu ki bu adaların çoğu insan tarafından işgal edilmiyor.
 3. Vanda Miss Joaquim, şehir devletinin ulusal çiçeği. Bu çiçeği kim keşfetti biliyor muydun? Agnes Joaquim adında bir Ermeniydi. Çiçek 1893’te keşfedildi.
 4. Singapur, süs balıkları konusunda dünyanın en büyük ihracatçısıdır. Ülke dünya pazarının% 25’ini oluşturmaktadır!
 5. Biraz garip gelse de, bu doğrudur. Singapurlular Ekim ayında herhangi bir başka aya göre daha fazla doğum yaparlar.
 6. Verilen ölüm cezalarının sayısı söz konusu olduğunda, Singapur dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir ve bu ölüm cezalarının çoğu uyuşturucuyla ilgilidir.
 7. Singapur’da Singapur’da kayıtlı her aracın, Singapur’dan ayrılırken gaz deposunun en az 3 / 4’üne sahip olması kuraldır. Bu, insanların Malezya’ya geçip daha ucuz bir gaz almamalarını sağlamaktır.
 8. Ev sahipliği oranına gelince, Singapur% 92 ev sahipliği ile dünyaya öncülük ediyor. İlginçtir, Singapurluların % 85’i aslında devlet destekli bir eve sahip.
 9. Singapur iş yapmak için en kolay yer olduğu bilinmektedir. Bu serbest pazar imajı! Ama, Singapur’daki tüm toprakların sahibi olduğu hükümetin olduğunu biliyor muydunuz? Hükümet, vatandaşlara sübvanse edilmiş konutlar sağlayan kendi konut şirketlerine sahiptir.
 10. Sadece Singapur devlet teşebbüsleri Singapur’un toplam GSYİH’sinin % 22’sini oluşturuyor. Devlete ait bir işletme Singapur Havayolları’dır.
 11. Singapur, Vietnam, Kamboçya ve Malezya gibi birçok ülkeden çok fazla kum satın almakla suçlandı. Örneğin, Singapur sadece Kamboçya’dan milyarlarca metre küp kum satın aldı. Ülke bunu yaptı, çünkü toprağa ihtiyacı var. Diğer ülkelerin topraklarının Singapur’a sevk edildiğini fark ettikten sonra kum ticaretine birkaç blokaj uygulandı.
 12. Singapur Hükümeti, “Gardens by the Bay’” projesi olarak bilinen şeyi başlattı. Bu projenin bir parçası olarak hükümet, 50 metrelik yüksek güneş enerjili insan yapımı ağaç dikti. Artık Singapur’un bir turist merkezi ve kültürel sembolü haline gelmişler.
 13. Ağaçlardan bahsetmişken, her yıl 7 Kasım da, Singapur’da ağaç dikme günüdür.  Vatandaşlardan Başbakan’a, yabancı diplomatlara kadar herkes ağaç diker. görülmektedir. Ağaçlara bir isim verirler ve bu ağaçlar genellikle düğün hediyesi veya doğum günü hediyesi olarak armağan edilir.
 14. Tüm gezegende, Singapurluların en hızlı yayalar olduğunu biliyor muydunuz? Saatte 6,15 kilometre hızla yürürler. Bu oldukça hızlıdır.
 15. Singapurlu çocuklar oldukça zekidir. Ainan Celeste Cawley – Singapurlu 7 yaşındaki bir çocuk  GCE ‘O’ Seviye Kimyası belgesini geçti, bu da onu dünyanın en genç üstün başarılı insanı haline getirdi.
 16. Singapur’un ulusal sembolü Merlion (deniz kızı gibi). Bu yarım aslan (baş) ve yarım balık (vücut). Aslan, Sang Nila Utama’nın hikayesinden geliyor. Balık bölümü aslında Temasek’e – Singapur’un eski deniz kasabasına bir övgü niteliğindedir.
 17. 165 metrelik Singapur çarkı, dünyanın en yüksek ikinci gözlem tekerleği. Birinci olan noktayı sadece 2 metre ile kaçırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.