Yalnız yaşamak, yanlış kişiyle yaşamaktan daha iyidir.

Yalnız yaşamak, yanlış kişiyle yaşamaktan daha iyidir.

Daha ilk okuldayken, okula yeni başlamışken sürekli derse geç kalırdım. Her seferinde öğretmenim bu şekilde geldiğimde dersi böldüğüm için sorun olduğunu söylerdi. Ama genel davranışlarımdan dolayı sever ve fazla bir uzatmazdı. Her seferinde böyle devam etti. Taki bir gün ben bu durumdan rahatsız olana kadar. Bana bu konuda müsamaha gösterilmişti defalarca ama artık kusurumu kendim görebiliyordum. Bu sefer olmayacak dedim ve o şekilde uyudum.

Uyandığımda güneş yeni doğuyordu, bu seferde çok erken kalkmıştım. Tekrar uyuyamazdım, yine uyuya kalacaktım ve yine geç kalacaktım. Hazırlanıp her zaman en son gittiğim okula bu sefer en erken gitmiştim. Hayatım hep böyle oldu. Ya vardım yada yok, Hep arada olmak normal olmak istedim. Gri kadar güzel olmak istedim, olamadım.

Küçük iki sınıflı bir köy okulunda büyüdüm ben. İlk orada aşık oldum, ilk acılarımı,  mutluluğumu ve ilk rezil oluşlarım hep orada oldu. Küçük bir hayatım vardı. Okulum kadar küçük.

Şuan yaşadıklarımda o zamanlara benziyor. Ne kadar sevseniz de bazen geç kalınır. Birisini düşünürken o başka bir yerde başka bir hayatı yaşıyorsa sizin düşüncelerinizin bir önemi yoktur.

Bu sefer öğretmen bendim, geç kalan o oldu. Her seferinde görmezden geldiğimiz geç kalışları vardı. Her seferinde büyük bir sevgi ile baktığım insan karşımda bazen var bazen yoktu. Düşündüğümüz ve hayal ettiğimiz gibi oldu. En sonunda tamamen gelmiş olsa da okul çoktan kapandı. Anladık ki sonsuz sevgi insanı değiştirmiyor muş. Seven insanı öldürmekten başka bir boka yaramıyormuş. Sen seversin, o karşılık verdiğini söylese bile öyle hatalar girer ki aranıza katlanamazsınız. Her aynaya baktığınızda onun yerine kendiniz utanırsınız.

Yani kısaca, siz ne kadar sevseniz de, gerçek aşkın bütün hataları affettirdiğine inansanız da aslında öyle olmuyormuş. Ben yaşadım, hiç kimse benim kadar sevemezdi. Ben bile bu kadarını kaldıramadım. Yıllar boyunca bekledim. Olur sandım ve şuan yalnız yaşamanın yanlış insan ile yaşamaktan daha iyi olduğunu söylüyorum.

İlişkiniz için elinizden gelen her şeyi yaptığınızı düşünyorsanız, ve bunlara karşılık sadece hatalar ve sadakatsizlikle karşılık veriliyorsa son gelişteki mükemmellik daha önce yapılan hataları affetmez.

Emin olun, siz onun gerçek aşkı bulduğu insan değil son çaresi olduğunuz için gelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.