Ankara Evde Fizik Tedavi

Fizyoterapist eşliğinde ve gözetiminde yapılan Evde tedavinin nasıl yararları ve hastanelerde yapılan tedavilere göre nasıl bir farklılığı vardır bunu sizler için inceledik.

Ankara Evde Fizik Tedavi

İçindekiler

Uzman hekimlerin koyduğu teşhisleri sadece incelemek için hazırlanan bu makaleden sadece bilgi alınız. Fizik tedavi uzmanlarının görüşlerine ve rutin tedavi çizelgesine uyunuz. Ankara evde fizik tedavi, size evinizde de iyi hizmet verilebileceğini anlatmak için oluşturulmuştur.

Hastalar ve hasta yakınları tarafından en çok merak edilen doktorlara çok fazla yöneltilen soruların başında Evde fizik tedavi yapımı olur mu ve hastanedeki kadar etkili olur mu şeklindedir. Ankara Evde Fizik Tedavi Uzmanı gözetiminde verilen bu hizmet tamamen doktor teşhisi koyulduktan sonra tedavi uygulanması gereken bölgelere uzman desteği ile yapılmaktadır. Bakım evleri ve hastanelerde alacağınız hizmeti evinizde çok daha rahat bir şekilde almanız mümkündür. Özellikle hastanelere gitme durumu veya yatma durumu olmayanlar için evde fizik tedavi özellikle tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Ankara Evde Fizik Tedavi Nasıl Yapılır?

Evde fizik tedavi uygulanacak hastaya ve uzman fizyoterapiste uygun gün ve saatler belirlenir ve tedavinin başlaması için ilk start verilir. Fizyoterapist tedavi uygulanacak hastanın kaç seans devam etmesi gerektiğini tedavinin sürecine göre belirlemektedir. Tedavide kullanılacak olan elektroterapi cihazı ve diğer kullanılacak olan ekipmanları uzman yanında getirmektedir.

EVDE FİZİK TEDAVİ NEDEN TERCİH EDİLİR?

Özellikle fiziksel engeli bulunan hastaların tercihi olan bu tedavi yöntemi ulaşım sorunu yaşamalarını ortadan kaldırmıştır. Bulundukları konumda tedavi alabilmeleri büyük bir rahatlık ve kolaylık sağlanmasının yanında transfer sürecinde yaşanabilecek ek problemlerinde önüne evde tedavi ile geçilmektedir.

ZAMAN SORUNU YAŞAMAZSINIZ

Fizik tedavi seansları genellikle 45 dakikalık süreler için sürekli olarak hastaneye gidip gelmek bir süre sonra çekilmez bir zorluk haline dönüşmektedir. Fizik tedavinin evde uygulanması bu süreç ve hastaneye gidip gelmenizi, yoldaki çektiğiniz sıkıntıları tamamen ortadan kaldırır ve Fizyoterapistin gelmesi ile kısa sürede tedaviye başlamanızı sağlar. Tedavi öncesinde ve sonrasında stres yaşmamanız size tedavi sürecinde de destek olacağını düşünüyoruz.

DAHA UYGUN MALİYET ÖDERSİNİZ

Düşünülenin aksine evde tedavinin maliyeti daha fazla değildir, uzman fizyoterepist eşliğinde evinizde tedavi özel merkezlerde veya hastanelerde uygulanacak olan fizik tedavilerden çok daha uygun fiyatlara sunulmaktadır. Ankara evde fizik tedavi konusunda detaylı bilgi ve fiyat almak için uzman doktorlarımız ile iletişim kurmanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.