Bağışıklığı Arttırmanın Yolları

Bir çoğumuz  sürekli hasta olmaktan yana oldukça şikayet ediyoruz. Bağışıklık sistemimizin zayıf olması bizi bir çok hastalıkla baş başa bırakıyor. Özellikle kış aylarının bir çoğunu hastalıklar içinde geçirmemiz bizlerin bağışıklık sistemimizin oldukça zayıf olduğunun bir göstergesidir.

Bağışıklığı Arttırmanın Yolları

Bağışıklığı arttırmanın yolları arasında kesinlikle hijyen geliyor. Yemek yemeden önce ve sonra kesinlikle ellerimizi yıkamalıyız. Herhangi bir evcil hayvanımız varsa ve onunla ilgilendikten sonra , tuvalet ihtiyacımızı giderdikten sonra kesinlikle elleri yıkamaz hijyen açısından önemlidir ve sizin bağışıklı sisteminizi güçlendirerek sizleri bir çok hastalıktan korur.

Sağlıklı Beslenme

Bağışıklığı arttırmanın en iyi yolu sağlıklı beslenmeden geçer. Besinlerimizi doğal olanlardan seçip öğünlerimize dikkat ederek beslenmek bizlerin her zaman yararına olur. Enfeksiyonlarla mücadele etmek ve hastalıklardan korunma adına yeterli derecede alacağımız vitamin , mineral gibi bileşenler bizlerin bir çok hastalıklardan korunmasına ve bağışıklık sistemimizin güçlü olmasına etkendir.Proteinler, mineraller, vitaminler, mikro besinler ve doymamış yağlar gibi tüm temel bileşenleri optimum miktarda içeren sağlıklı bir beslenme, çocuklarda çeşitli enfeksiyonlara veya hastalıklara karşı mücadele etmek için gereken bağışıklığın oluşturulmasına yardımcı olur. Turunçgiller, havuç, yeşil yapraklı sebzeler, fasulye, çilek, yoğurt, sarımsak ve zencefil bağışıklık arttırıcı özelliklere sahiptir.

Bağışıklığı Arttırma‘da Uykunun Önemi

Hayatımızın her alanında yaşam kalitemizin yükselmesi için uyku oldukça önemlidir. Yeterli uyku bizlerin bağışıklık sistemimize günlük hayatımıza her alanda etki eder. Bizleri hastalıklara karşı dirençli tutar ve vücudumuzun daha dinamik olmasına yardımcı olur. Çocuklarda bağışıklı arttırmanın yolları düzenli uykudan geçer. Yenidoğanlar günde 18 saate kadar uykuya ihtiyaç duyarlar, küçük çocuklar 12 ile 13 saate ihtiyaç duyarlar ve okul öncesi çocukların yaklaşık 10 saat uykuya ihtiyacı vardır. Tüm bu çabalarımıza rağmen sürekli bu tarz şikayetleriniz var ise besin takviyelerinden yararlanabilirsiniz. Uzman bir doktora muayene olarak bağışıklık sistemini güçlendirme adına gerekli besin takviyeleri ve ilaçlar konusunda yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Magazin Haberleri