Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

İçindekiler

Dış ağrısına ne iyi gelir ?

Günümüzde Her zaman kişiyi rahatsız eden ve Şiddetli ağrılara sebep olan diş ağrısına çözüm olacak geçici , basit birkaç yöntemleri , “Diş Ağrısına ne iyi gelir” sorusuna işte çözümler .

Diş Ağrısına İyi gelen Bitkiler

  • Karanfil
  • Nane
  • Zencefil

. . .

Karanfilin Diş Ağrısına Etkisi

Karanfil diş ağrısı olduğu zaman akla gelen ilk bitkidir. Karanfil lokal anestezi gibi etki eder. Antiseptik özelliği de bulunan karanfil diş ağrısını hafifletmede oldukça başarılıdır. Bir pamuğa sürülen karanfil yağı ağrıyan dişe sürülebilir. Yağı sürülebileceği gibi karanfil direkt olarakta konulabilir fakat yağı daha güçlü etki yapacaktır.
Nane
Nane baş ağrısı, mide ağrısı, soğuk algınlığı ve solunum yolu enfeksiyonları gibi bir çok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Diş macunlarında ve gargaralarda sık olarak kullanılan nane aynı zamanda diş ağrılarına da iyi gelmektedir. Antibakteriyel ve antiviral özellikleri olan nanedeki öz iltihap giderici ve yumuşatıcıdır. Nane yağı kekik ve benzeri antibakteriyel otlar ile karıştırılarak diş ağrılarına ve ağız enfeksiyonlarına karşı kullanılabilir.

Nane’nin Diş Ağrısına Etkisi

Nane baş ağrısı, mide ağrısı, soğuk algınlığı, grip ve solunum yolları enfeksiyonu gibi pek çok rahatsızlık için kullanılan çok yönlü mutfak otlarından biridir. Diş macunları ve gargaralarda oldukça sık kullanılır. Antibakteriyel ve antiviral özellikleri olduğu söylenir. Nanedeki ana kimyasal mentol yumuşatıcı ve iltihap gidericidir. Nane yağı, kekik benzeri diğer antibakteriyel otlarla karıştırılarak diş ağrılarını ve ağız enfeksiyonlarını geçirmek için kullanılabilir. 

Zencefil’in Diş Ağrısına Etkisi

Bazı herbalistler zencefille dişe yapılacak bir kompresin ağrıyı hafifletebileceğini söylerler. Zencefil, bir ‘karşı tahriş edici’ olarak hareket eder, bunun anlamı yüzeyde oluşturduğu tahriş, daha derindeki diş ağrısı azaltır. Çay kaşığının çeyreği kadar toz zencefili birkaç damla ılık su ile karıştırıp, macun kıvamında bir karışım elde edin. Bir parça pamuğu bu macuna batırarak ağrıyan dişin üzerine koyun. Ancak bu karışımı diş etine değdirmemeye özen gösterin çünkü diş etinin yanmasına neden olabilir. Eğer bu karışım hoşunuza gitmezse pamuğu dişten çekip ağzınızı ılık suyla çalkalayabilirsiniz.

Diş Ağrısına En İyi Gelen İlaç Hangisi?

Eczane personelininde en çok önerdiği diş ağrı kesici ilaçların başında Apranax Fort gelmektedir.

Test edilmiş ve en hızlı şekilde sonuç veren ilaç olarak kayıtlarımıza alınmıştır. Ne olur ne olmaz diye her zaman evimizde, çantamızda bir adet bulundurabileceğimiz bir ilaç diyebiliriz.

Özellikle diş ağrısı için ilaç etkisi daha yüksek olduğu bilinmektedir. Diş ağrısı için gece 3’de eczaneye gidip Majezik istediğimde Apranax’ı önerdiklerinden beridir sürekli ilk tercihim, her seferinde çözüm olarak yanımdadır.

  • Fiyatı: En son bilinen 10.72 TL ‘dir

. . .

-Başka ilaç ve önerisi için yorum alanından bize bildirin.

 

Genellikle diş ağrısı nedenlerinin başında Çürük dişler gelmektedir. Bu dişlerin çekilmesi ağrıların tamamen yok olmasını sağlayacaktır. Çekilen diş yerine implant yaptırmak son zamanların tercihleri arasında. İmplant fiyatları hakkında bilgi almak için makaleyi inceleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.