Diş Beyazlatma Tedavisi Acı Hissedilir mi?

Kişinin diş beyazlatma tedavisinde herhangi bir anestezi uygulanmamakta, yani herhangi bir iğne uygulanmamaktadır. Çünkü diş minesine uygulanan bir işlemdir. Dişin en üst tabakasına uygulanan bir işlemdir ve buradaki işemde de herhangi bir ileti sistemi yoktur. Yani herhangi bir şekilde sinir sistemine dahil olmadığı için minede bu işlem gerçekleştirildiğinden dolayı hasta hiç bir ağrı hissetmez.

Diş Beyazlatma Tedavisi Acı Hissedilir mi?

Diş beyazlatma tedavisi sırasında hastada belirgin olan tek sıkıntı ağzının uzun bir süre açık kalmasıdır. Hasta en fazla ağzını 1 saat kadar açık tutmak zorundadır. Onun haricinde hastanın saçını kestirmesinden daha farklı bir his yaratmamaktadır. Ancak bazen bazı hastalarda sonraki iki gün içerisinde geçen hafif sıcakta soğukta yada nefesini çektiğinde hissettiği bir üşüme duygusu olabilir.

Diş beyazlatma tedavisi

Eğer bu işlem devam ederse mutlaka diş hekimi uyarmak zorundadır. Uyardığı zaman diş hekimimin uygulayacağı florlama denilen bir flor kaşığıyla flor uygulanırsa dişlere bu hassasiyet tamamen kaybolmaktadır. O yüzden dolayı herhangi bir ağrı hissetmeden diş beyazlatma tedavisini yapabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Tedavisi Beyazlama Süresi

Diş beyazlatılırken;

Önemli olan dişin renklenme sebebidir. Yani yıllar içerisinde meydana gelen bir sarılık vardır. Yani bizim dişlerimiz hiç bir zaman 18 yaşındaki rengi ile 65-70 yaşına geldiğimizde rengi aynı değildir.

O yüzden burda önemli olan sebeptir. Ama eğer çok inatçı değilseniz ve sıradan bir renklenmeyse mutlaka ofiste yapılan operasyon sonucu ile 1 saat içinde sonuç alınıyor.

Evde yapılan beyazlatmalarda ise 1 hafta ile 2 haftaya çıkabiliyor. Gerekirse bir süre ara verip çok fazla, çok uzun süre E Tipi beyazlatma kullanılamıyor. Belli bir süre ara verdikten sonra tekrardan beyazlatma tedavisine başlanır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.