Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Yöntemleri

Daha kaliteli bir yaşam adına temizlik oldukça önemlidir. Çevremizdeki insanları rahatsız etmeme ve beden sağlığımızı koruma adına temizliğe oldukça önem vermeliyiz.

Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Yöntemleri

Günlük tükettiğimiz çay ve sigara gibi dişlerimizin lekelenmesine sebep olan besinlerden kurtulamıyoruz. Dişlerimizin beyaz olması çevremiz tarafından oldukça hoş karşılanacak bir durumdur bu sizin günlük temizliğinize özen gösterdiğinizin kanıtıdır.

Ağız içi sağlığı açısından ise oldukça önemli olan dişlerimizin bakımını kesinlikle aksatmamalıyız. Her gün düzenli olarak diş fırçalamak dişlerimizin beyaz olmasına katkı sağlayacaktır. Eğer dişlerinizi her gün fırçalıyor ama bir sonuca ulaşamıyor ve dişleriniz hala sarı ve kirli gözüküyorsa bunun için deneyebileceğiniz başka yollarda vardır. Dişlerinizin hem sağlıklı hemde beyaz gözükmesi için yapabileceğimiz bir kaç doğal yol bulunmaktadır. Günlük tükettiğimiz yiyecek ve içecekler dişlerimiz üzerinde bıraktığı lekelerden kurtulmak için izleyeceğiniz yollar sizin daha iyi gülüşe sosyal hayata hazırlayacaktır.

Çilek

Her zaman ulaşılabilen bir meyve olmasa bile diş beyazlatma konusunda oldukça başarılıdır. Çileğin içinde bulunan bileşenler sayesinde günde 6 tane tüketmeniz durumunda dişlerinizi doğal yollardan beyazlamasına  yardımcı olacaksınız. Her gün tüketeceğiniz çilekleri ağzınızda iyice çiğneyerek ve dişlerinize oldukça fazla temas ettirerek tüketmeniz sizin faydanıza olacaktır ve kısa zaman da etkisini görecek dişlerinizin beyazladığını fark edeceksiniz.

Elma

Doğal bir diş beyazlatıcı olan elma içinde bulunan malik asit sayesinde hem cildinizde hemde dişinizde bulunan bakterilerle savaşacaktır. Elma tüketmekte ki asıl olay elmanın tükürük bezlerini harekete geçirerek daha fazla salgı üretmenize yardımcı olmasıdır.Bu etki ile yediğiniz veya içtiğiniz besinlerin lekeleri dişlerde tutunamayarak temizlenecektir.

Kuruyemiş

Her gün tüketme konusunda sorun yaşamayacağınız doğal diş beyazlatma konusunda sizlere yardımcı olacak besinlerdir. Ceviz , badem , kavrulmuş fındık gibi ürünler dişlerinizi doğal yoldan beyazlatmaya yardımcı olacaktır. İçlerinde bulunan kalsiyum ile dişlerinizin yapısını güçlendirerek daha sağlıklı güçlü ve beyaz dişlere kavuşmanıza yardımcı olacaklardır. Sert besinler oldukları  için dişlerinizdeki lekeleri sökmeye ayrıca yardımcı olacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Magazin Haberleri