SEO Fiyatları – SEO Ücretleri Ne Kadar?

SEO Fiyatları – SEO Ücretleri Ne Kadar?

Dijital dünyada da gerçek dünyada olduğu gibi ürünler veya hizmetler ücretleri ile paralel kalitede ilerlemektedir. SEO sektöründe Aylık 10 liradan 5 bin liraya kadar fiyatlar görmek mümkündür. Fiyatından önce hizmeti öğrenmek daha uygun olacaktır.

SEO FİYATLARI NEYE GÖRE BELİRLENİR?

Arama motorları içerinde en güçlü olan ve pazar payının büyük oranını elinde tutan Google en çok aranma yapılan ve kullanılan arama motoru olaması nedeniyle bir çok kişi hedeflerini seçerken Google üzerinden seçmektedirler. Zaten bu gayet mantıklı ama kurumsal SEO çalışmalarında SEO fiyatları belirlenirken kalıplar sektörün en çok müşteri bulma oranı yüksek olan kelimelerin rekabet oranları esas alınarak oluşturulur. Dijital dünyada iletişim ile müşteri bulma imkanı olan sektörler SEO çalışmalarına daha çok önem vermektedirler.

Bir erkek berberinin çalışma yaptırdığını henüz görmedim. Ama kadın kuaför ve güzellik salonları seo çalışması istekleri sıkça rastlanmaktadır. Kişiye fiyatlandırma yapılırken ve sunulurken Anahtar kelime rekabet durumu, anahtar kelime sayısı, çalışma süresi ve sektörüne göre değerlendirilerek fiyat sunulmaktadır.

SEO ÇALIŞMASI NE KADAR SÜRER?

SEO, web sitenizin arama motorlarına uygun hale getirilmesi ve güncellik ile Google gözünde yararlı bir hale getirilmesi mantığı ile çalışmaktadır. Bir web sitesinin orta rekabette bir anahtar kelimede sıfırdan bir çalışma ile birinci sayfa konumlarına gelmesi 3 ve 4 ay arasında olmaktadır. Bu süreç düşük rekabetli anahtar kelimelerde 1 haftaya kadar düşebilir. 

Yani çalışma süresi anahtar kelimenin rekabetine ve yoğunluğuna göre değişmektedir. Daha önce hiç duyulmamış bir sektör veya ürün hakkında bir makale yazarak ilk sırada çıkabilirsiniz. Bu başarılı bir seo çalışması olduğu gösterilmez. SEO çalışmalarında amaç Google tarafından ziyaretçi ve geri dönüş sağlanmasıdır. 

Orta rekabette anahtar kelimeler için bu süre 3 ile 4 ay gibi bir sürede 1. sayfa konumlarında olması öngörülürken yüksek rekabet daha uzun sürebilir. Bu süreçte web sitenizin durumu, spam veya manuel cezalara göre süreçler değişir.

Yani şehirler arası bir mesafe değildir SEO, süresi kesin bilinmemektedir. Sadece öngörülebilir.

Çalışmalar sürekli takip ile üst konumlara yerleşimler yapılmaktadır. Bu süreç sonrasında rekabet durumlarına göre sıralama düşmeleri olabilmektedir. Bu durum için içeriğinizin ve sizin müşterilerinize sunduğunuz hizmetin kalitesi memnun etmesi gerekmektedir. SEO uzmanı, çalışmaları sonlandırma isteğiniz sonrasında web site takibinizi ve sıra takibinizi bırakacaktır. Bunun için çalışmalar devam etmediği için potansiyel kaynak kaybı oluşabilir. Bu durum genellikle orta ve yüksek rekabet kelimelerde yaşanmaktadır. Düşük rekabet genellikle çalışma sonrasında sabit kalır. Yapılan çalışmalar sonrasında görüşülerek sadece sıralama konum koruma hizmeti alabilirsiniz. SEO fiyatları site durumuna göre konum koruma olarak ücreti düşürülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Magazin Haberleri