Sıfırdan WordPress Kurulumu

Artık Cpanel ve Plesk Panel hostingler ile size sunulan ‘Softaculous Apps Installer’ sayesinde eskisi gibi dosya indir, tekrar yükle, SQL bağla gibi bir çok zahmetli işten kurtuluyorsunuz. Genellikle Cpanelde en altta bulunan bu menü ile adımları takip ederek 5 yaşından büyükseniz wordpress kurabilirsiniz. İşte bu iş bu kadar ayağa düştü. Zaten ben bunu anlatıyorsam bende iyice sıradanlaşmışımdır, yıllardır koruduğum çizgimden sapmışımdır.

Sıfırdan WordPress Kurulumu

Diğer bir yol ise manuel olarak wordpress’in resmi sitesinden ücretsiz kurulum paketini indirip ftp atıp kurulum başlatmaktır.

Bu yöntemi ne kadar anlatsakta izleyerek yapmanız daha kolay olacaktır. SQL bağlantısı vs nasıl yapılır, SQL nasıl oluşturulur bilmiyorsanız burada onu bulabilirsiniz. Onu anlatıp kendimi yormak istemiyorum, umarım onu bilmeyen insanlar kalmamıştır. Yada bilmeyenlerden birisi gelip burada TR.GG Siteye WordPress kurulumu diye arayıp hayatının yanlışını yapmaz.

Burada size biraz daha üst seviye şeyler öğretelim hadi. Mesela aşağıdakiler gibi.

. . . 

Xampp, Wampserver gibi local serverlar içinde kullanabileceğiniz mantık tamamen aynı olan wordpress kurulum videosunu izleyerek sizde kendi sitenizi kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri