Sıfırdan WordPress – Merhaba dünya.

Sıfırdan WordPress – Merhaba dünya.

Eğer bu işi yapıyorsanız önceliğiniz seçici olmak olacaktır. Zaten sonra içerik sıkıntısı baş göstermeye başlar. Şuan en çok çekindiğim şeyi yapıyorum, herkesin yaptığını.

Sıfırdan WordPress serisine hoş geldin, içerik yokluğundan dolayı iyi bildiğim bir şeyi WordPress anlatmaya, küçük sorunlarından büyük kurulumlarına kadar uzun bir yazı dizisi olacak. Bunları okumak sizin için zor gelecek biliyorum, söylenecek her şeyi söyledim. Bundan sonrası botlar için yazıldı okumana hiç gerek yok. Ama yinede sayfa açık kalsın.

Sıfırdan wordpress kurulumu makalesine geçiş yapabilirsin.

. . .

WORDPRESS NEDİR?

WordPress dünya üzerinde en çok kullanılan genellikle blog siteleri için kullanılan bir içerik yönetim sistemi diye tanımlanır. Ama artık çok daha fazlası oldu, e ticaret siteleri, kurumsal siteler ve büyük çaplı projelerin tabanında bile yer alıyor. Özellikle dizi film sitesi ve Haber sitesi scripti olarak çok fazla kullanıcıya ulaşmıştır. Çok fazla sayıda kullanıcısı olmasından dolayı çokça geliştiricisi ve güvenlik sağlayan destekçileri bulunmakta. Sürekli güncel tutulan, yenilikleri takip eden bir sistemden daha ne beklenirki.

Güvenliğini ve açıklarını geliştiricileri olduğu kadar kullanan kişilerde takip etmektedir. Tamamen ücretsiz olarak dağıtılması bu sektördeki hala yardımlaşma ve dünya bilgi gelişimi için adımların atıldığının kanıtı olur gibi.

Devam eden konularda;

  • WordPress film sitesi yapmak
  • WordPress haber sitesi yapmak
  • WordPress kurumsal site yapmak

gibi başlıca konuları bulabileceksiniz.

. . .

Yönetim panelinin kolaylığı, Google güncelleştirmelerini, SEO açısından önem verilen kod dizinlerine ve içeriklere önem veren bir içerik yönetim sisteminden bahsediyoruz. Çocuk denecek kadar küçük yaştakilerin, yaşını başını almış bir ayağı mezarda olan ihtiyar amcaların bile kullanabildiği bir sistem. Aslında herkesin kendi sitesini yapıyor olması çok kötü birşey, düşünsenize herkes kendi buzdolabını tamir edebiliyor.

Bir sektörün ölümünden bahsediyorum. Onun için temel düzey ilerleyelim. İlerisi herkes için zararlı olabilir, zaten sadece okuyarak öğrenemezsin. Zaten öğrenecek kadar gelişmiş olanlarda burayı okumayacaklar neyi dert ediyorum.

Biz insanlardan daha çok botları sevdiğimizi her zaman vurguluyoruz. İnsanlar okumasada botlar her zaman her kelimeyi okuyup o büyük vadideki datacenter’larına kayıt ediyorlar. Düşünsenize düşünceleriniz orada.

Orada benim fikirlerim yaşıyor, çok iyi lan. Kendinden bir ordu oluşturamadın belki ama, kendi kendinle konuşarak bir wordpress yazı dizisi hazırlıyorsun. Aferin sana, yine boktan işler peşindesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.