Siteler nasıl para kazanıyor ? Nasıl Kazanılır ?

Bu kategorinin ana makalesi olan internetten para kazanma yolları makalesini ilk önce okumanız önerilir!.

Siteler nasıl para kazanıyor ? Nasıl Kazanılır ?

İçindekiler

Dünya üzerindeki en büyük bilgi kaynağı artık internet!

Öncesinde bir araştırma için kütüphanelere gidilirdi. Kitaplar kurcalanır özetler çıkarılırdı. Ama artık internet hayatımızı kolaylaştırdığı bir gerçek. Bilgiyi tamamen süzerek bir yerden bulmanız mümkün. Üzerinde bir çok kişinin dünyanın başka bir yerinden bir yorumunu ve değerlendirmesini görmeniz mümkün.

İnternet sitelerindeki kullanıcıların bakış açıları bana göre ikiye ayrılır. Bilgiyi verenler ve Bilgiyi alanlar.

Bilgiyi almak için gelmişseniz, araştırmacı ve bilgi depolama amacınız vardır. Bir konu hakkında bilgiyi internetten bulabileceğinizi biliyorsunuz ve onu doğru yerde arıyorsunuz demektir. Tebrikler, ama bizim konumuz bilgi verenler için.

Web Siteleri Sesinizi Duyurmak İçin Bir Araçtır.

Makalelerin yazılma amacı birilerinin okumasıdır. İlk amaç bu olsada site kurucusunun amaçlarından bir diğer önemli olanı siteden para kazanmak. Web sitesinin geliri daha çok okunmasına ve ziyaretçilerin hareketlerine, geri dönüşlerine göre değişmektedir. Gelir arttıkça site kurucusu bir adım ileri atabilmek için kendisine kaynak sağlamış olacaktır. Bunun için bu amaç önemlidir. Web sitesi için para kazanmanın farklı yolları vardır;

1) Web Site Reklamları İle Para Kazanmak

Bir çok sitede reklam görebilirsiniz. Çünkü bir web sitesinin temel geliri genellikle reklam gelirleridir. Sizin o reklamları görüntelemeniz ve tıklamanız karşılığında reklam ara firmaları tarafından site sahiplerine bir miktar ücret ödenmektedir.

Siteler bazen bu durumu abartarak çok fazla reklam yayınlasa da genel olarak reklamlara tıklamak veya çıkan oyun reklamlarına üye olmak hiç bir şekilde ziyaretçiye zarar vermez. Sizden ek olarak bir ücret çıkmayacaktır ama size bilgi sunan kişilerin emeğinin hakkı olacaktır.

Reklamlara tıklamaktan korkmayın, ücret ödemeden destek olmanın en kolay yoludur bu.


2) Tanıtım makalesi yayınlayarak para kazanmak

SEO kavramına göre internet sitelerinin üst sıralara çıkmasındaki en büyük etkenlerden birisi backlinklerdir. Eğer sizinde siteniz google gözünde ve otorite bakımından yüksek bir site iseniz web siteler için tanıtım yazısı yayınlayarak onlara backlink vererek onların google’da üst sıraya çıkmaya destek olabilirsiniz. Bu tanıtım yazılarının sitenizin kalitesine göre fiyatları değişebilir. Siteniz bir seviyeye geldikten sonra tanıtım yazısı kategorisi oluşturarak sitenize gelir sağlayabilirsiniz.


3) Backlink satışları ile para kazanmak

Aynı şekilde seo için backlink almak isteyen kişilere footer backlink satışı yapabilirsiniz. Bu backlink türü genellikle tanıtım yazılarına göre farkı aylık olarak ödeme alınmasıdır. Tanıtım yazıları genellikle sitede sınırsız süre ile yayınlanmaktadır ama footer backlinkler aylık olarak kiralanmaktadır diyebiliriz. Bu backlinkler site hiti çok yüksek ve site otoritesi yüksek sitelerden alınması faydalı olduğu için sitenizin bir seviyeyi atlaması gerekmektedir.


4) Link kısaltma sistemleri ile para kazanmak

Günümüz siteden para kazanmak için tercih edilen sistemlerin başında bu yöntem gelmektedir. Genellikle indirme içeriği sunan sitelerde tercih edilen bu yöntem asıl linke gitme için araya bir paravan link kısaltma sitesi eklenmesidir. Bu sayede ortalama 1000 kişilik bir paravan geçişlerde ortalama 4$ gibi bir gelir sağlanabilir. Siteniz eğer düşük hitli ise bu size düşük gelebilir ama büyük siteler için vazgeçilmez diyebiliriz.

Link kısaltma ile para kazanmak

Link kısaltma siteleri arasında genellikle Türkiye’de kurulmuş olan sitelerde mevcuttur. Yerli sitelerin tercihleri bu sitelerden yönedir. Tabiki yerli firmaların ödemeleri her zamanki gibi yurt dışına göre düşük olmaktadır.


Güncellemeler devam edecektir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.