WP için SEO eklentisi All in one Seo Pack

WP için SEO eklentisi All in one Seo Pack

İçindekiler

Bütün webmasterlar bilirler SEO’nun önemini, WordPress içinde Seo all in one üzerinden çok kolay ve kaliteli şekilde yapılmaktadır. Site seo uyumluluğu için oluşturulmuş bölümlerini değiştirerek iç SEO ayarlarını yapabilirsiniz. SEO için önemli yerleri bilmiyorsanız SEO NEDİR, NASIL  YAPILIR makalesini inceleyebilirsiniz.

All in one wordpress seo eklentise gidin.

Bütün eklentiler gibi wordpress in bu eklentisinide ekledikten sonra panel sol üst kısımda yerini alacaktır. Genel ayarlar kısmından düzenlemelerinizi yapabilirsiniz.

Ek olarak All in one seo pack eklentisinin son sürümleriyle birlikte gelen Özellikler Yöneticisi kısmı bize ek özellikler sunmaktadır bunlar,

  • XML Site Haritası

Site haritası oluşturmak google webmaster araçları arasında kullanılması gereken bir özelliktir. Önceleri wordpress’in bu özelliğini farklı eklentilerle elde etmeye çalışırken artık all in one xml site haritası sayesinde tek program üzerinden yapmaktayız.

  • Sosyal Meta

Bir çok kullanıcı facebook paylaşımlarında sadece sabit bir fotoğraf veya sabir bir yazı çıkmasını istemektedir bunun için uygun eklentiler aramaktadır. Facebook paylaşımlarında bütün paylaşımlar aynı resim ve yazı alanlarını düzenleme gibi özelliği bulnan sosyal metayı ineleyebilirsiniz.

  • Robots.txt

Robots.txt ‘de sitemaps kadar önemli bir etken rolü oynamaktadır. Sitemize gelen botların nereleri kontrol edeceğini söylemenin yanında farklı tanımlamalar ilede site ayarlarınızı yaparak google webmaster yükleyebilirsiniz.

  • Dosya Düzenleyici

Robots.txt dosyanızı ve .htaccess dosyanızı sitenize ince ayar yapmak için düzenleyen özellik olarak eklemiştir. FTP üzerinden değilde panel üzerinen paymak istediğiniz zamanlarda yardımza gelecektir…

  • İçe aktarma & Dışa aktarma

All in One SEO Pack eklentisi üzerinde daha önce yaptığınız ayarları yedeklemek için kullanabileceğiniz bir özelliktir.

  • Kötü bot engelleyici

Siteniz için zarar verici kötü davranan botları engelleyerek sitenizi yavaşlatmasını durduran bir özelliğidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.