Metabolizma Hızlandıran Yiyecekler

Metabolizma Hızlandıran Yiyecekler

Haziran ayına merhaba demişken yazın etkisini hissetmemek mümkün değil. Sıcaklıklar arttı. Kıyafetlerimiz inceldi. Denize girme vakti çoktan geldi. Bikiniler mayolar ve şortların ortaya çıkması an meselesi. En çok da bu sebepten erkeklerin ve kadınların formuna dikkat etmesi gerekiyor.

Formumuza dikkat etmek sadece az yeme ile olacak bir şey değil. Az yemek metabolizmayı hızlandırmadığı gibi zayıflamaya da yardımcı olmaz.

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler kadar su da önemlidir. Evet su. Metabolizma için en etkili olan sudur.

Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler

1 ) Yeşil Mercimek

Yeşil mercimek metabolizmayı hızlı çalıştıran bir yemektir. Aslında çorba diyebiliriz. Sindirimi de daima kolaydır.

2 ) Elma

Sabahları kahvaltı yapmadan önce bir tane elma yemek metabolizma için hem çok sağlıklıdır. Hem de sindirim sisteminizin hızlı çalışması için gereklidir. Bağırsaklarınızın rahatlamasını sağlayan en temel besin kaynaklarındandır.

3 ) Kiraz

Haziran ayının en favori meyvesi kirazdır. En azından benim için öyle. Çünkü neredeyse her gün kiraz yiyorum ve metabolizmam oldukça hızlı çalışıyor. Sindirim sistemim ve bağırsaklarım kirazı çok seviyor. Bir uyarı da bulunmayı da unutmayalım. Şeker yoğunluğu fazla olan bir meyve olduğu için aşırıya kaçmamanızı tavsiye ederim.

4 ) Yoğurt

Yoğurt vegan olanlar için tavsiye edilmez belki ama vegan olmayanlar için oldukça etkili bir yiyecektir. Yoğurdu sade yiyemeyenler isterlerse içine meyve doğrayarak yiyebilirler. Hem tat veriyor hem de daha etkili oluyor.

Gece yatmadan önce bir kase yoğurda biraz limon sıkıp pul biber de ekleyip yenilebilir. Metabolizma için çok etkilidir. Göbek eritiyor.

Ayrıca yoğurdun hiç sevilmeyen yeşil bir suyu çıkar. Yeşil suyun yağ yakıcı etkisi vardır. Eğer içebilirseniz hiç durmayın.

5 ) Elma Sirkesi

Sirke her alanda kullanılır. Temizlik yaparken  ve yüz temizleyici olarak oldukça etkilidir. Ama salatalarımıza düzenli olarak özellikle elma sirkesi eklersek kısa sürede yağ yaktığını ve metabolizmayı hızlandırdığını göreceksiniz. Gece yatarken de bir kaşığı elma sirkesi içebilirseniz zayıflamaya yardımcı olur.

6 ) Soğan Ve Soğan Suyu

Akşamdan bir kavanoz suyun içine bir soğanı kabuğuyla parçalayarak atıyoruz . Ertesi gün sabah kahvaltı yapmadan bu suyu içiyoruz. Metabolizmayı oldukça hızlandırır ve ödem attırır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri