Öksürüğe ne iyi gelir?

Öksürüğe ne iyi gelir?

İçindekiler

Aşırı öksürük yoğunluğundan, gıcık halini almış öksürüğe iyi gelen doğal karışımları kullanarak kurtulabilirsiniz.
Eğer çok uzun ve ağır öksürük krizleriniz var ise kesinlikle bir doktora gözükmeyi unutmayın.

. . .

Karabiber Çayı Öksürüğe İyi Gelir!.

Karabiber,  vücut dolaşımı ve balgamın akışını hareketlendirmektedir. Bal ise öksürüğü yatıştırmaktadır. Bu karışım öksürük için çok etkili doğal bir antibiyotik niteliği taşımaktadır.

Karabiber Çayı Nasıl Hazırlanır?

Taze çekilmiş bir çay kaşığı karabiber ve 2 yemek kaşığı bal bir fincanda karıştırılır. Üzerine kanamış su eklenir ve 15 dakika civarında demlendikten sonra süzülerek içmeye hazır hale getirilir.

Balgamlı öksürüğü geçirmek kesinlikle karabiber çayını denemelisiniz.

. . .

Ballı Kekik Çayı

Üst solunum yolları enfeksiyonlarına, bronşit gibi hastalıklara çok iyi gelmektedir. Aşırı rahatsız edici öksürükler için tercih edilebilir bir başka organik karışımdır. Kekik yaprağı ispatlanmış bir öksürük ilacı denilebilir.

Kekik çayına bal katılması daha etkili sonuçlar aldıracaktır.

. . .

Limon, Karabiber ve Tuz

Dört parçaya bölünmüş bir limonun bir diliminin üzerine karabiber ve tuz atın. İyileşmenin daha hızlı olabilmesi için limonu yiyebilirsiniz. Limon C vitamini sayesinde bağışıklılığınızı güçlendirecektir ve nefes alış verişleriniz daha rahatlayacaktır. Limon’un öksürük için ideal bir yiyecek olduğunu unutmayın.

. . . 

Ilık Süt ve Bal

Bal katarak içeceğiniz ılık süt, öksürüğünüzü alır ve boğazınızı tamamen rahatlatır. Boğazınızdaki gıcığı ve öksürüğün gelmesini engeller ve öksürüğe ne iyi gelir dediğimizde en kolay hazırlananlar arasındadır.

. . . 

Badem Portakal Suyu

Bademleri rondo yardımıyla parçalayın. Birkaç çay kaşığı parçalanmış bademi, bir fincan portakal suyu ile karıştırın. Öksürüğünüze çok iyi gelecek bir karışımdır.

. . .

BUNDAN SONRAKİ KISIMLARI OKUMANA GEREK YOK

Kış aylarının en büyük sıkıntısıdır öksürük. Özellikle sigara kullanan kişiler için balgamlı öksürük tamamen bir ölüm diyebilirim. Ne içtiğiniz sigaradan nede aldığınız nefesten tad alabilirsiniz. Hayatı size zindan eden bir öksürük illeti bulaşır.

Bu illet öksürüğe ne iyi gelir?

İlk önce sigarayı bırakacaksın, en sağlıklısı vücuda temiz hava girecek, kan temiz olacak. Ne o öyle duman soluyorsunuz. Sonrasında yavaş yavaş zaten geçer. Öksürük falan kalmaz, ama sigara bıraktıktan sonrada balgamlı öksürük oluyormuş sanırım bir süre. Onuda yukarıdaki doğal karışımları kullanarak öksürüğü geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.