Kaliteli ve Ucuz VPS Macerası

Kaliteli ve Ucuz VPS Macerası

Yeni bir karar aldım az önce, sizi daha çok seveceğim. Sizin yararınıza olabilecek şeylere daha çok öncelik vereceğim. Buna inancımı ben yıllar önce kaybetmiş birisi olarak söylüyorum. Gizlenmiş mail, isim ve ip adresleri ile saçma salak yorumlar beni yıllar önce yine bu pozisyonda bir aranma hacmine sahipken yol değiştirmeme neden olmuştu. Artık özgür ve daha faydalı olmak için varım. Yazıları kimsenin okuduğuna inanmayan birisiyim, bu benim zerre kadar umrumda değil ben yazarım sen okumazsan umrumda olmaz, bu özgürlük tarafı. Asıl anlatılmak isteneni büyük başlıklarla koyarım, buda benim faydalı halim. Hadi hayırlısı.

HOSTİNG YETERLİ DEĞİL, VPS SUNUCU ALMANIZ GEREKLİ.

Bunu duyduğunuz an iki duygu oluşur, attığım adımda bir gelişme var. Artık paylaşımlı sunucu bana yetmiyor kitlem ve okuyucularım arttı vs. Biraz daha bekle bunu oyuna daha yeni başlıyorsun. Pek uzun sürmedi benim paylaşımlı hosting kullanırken vps kullanmanız gerekli sözlerini duymam arasındaki zaman. Başlangıcım hızlı oldu, bitişide bir o kadar eğlenceli. Küçük bir kitleniz yavaş yavaş büyüyor ve google’da bir seviyeye yükseliyorsunuz. SEO ile tanışır bir çok webmaster, siteyi ilk açtığınızda sen birşeyler paylaş tıklanırsın falan havası oluyor. O içerik için savaşman gerektiğini anladığın anda SEO uzmanı olmak için ilk adımı atmış oluyorsun.

VPS öyle hosting firması gibi yılda 50 lira vereyim içini doldurayım bir yer değil. Bütçene uygun bir paylaşımlı sanal sunucu bu, bir bilgisayardaki küçük bir klasörsün. Eee tamam sunucuyu aldın en ucuz vps olarak 20 30 liraya herkes veriyor da panel ne kullanacaksın? Site kurulumu için o siteyi nasıl hazırlayacaksın.?

. . .

. . .

Ucuz VPS almış olsanız bile web hosting kontrol paneli gerekli olacak. Bunun için bir çok alternatif olduğu doğru ama kalite ve güven terazisine koyduğunuz zaman biraz farklı sonuçlar oluşuyor. Fiyat askısına asarsanız zaten sıçtınız. Cpanel kontrol paneli kesinlikle herkesin bildiği litespeed ile birleştiğinde çok etkili çalışan bir sistem. Peki ne kadar? 60 Lira, en düşük paketi 60 lira. 30 liraya vps alsan bile 60 liraya bunu alacaksın ve bir işe yaramayacak. Helede wordpress kullanıyorsanız paylaşımlı hosting kullandığınız performansı alıyorsunuz ve şimdiden 90 lira ödüyorsunuz.

Hosting firmasına soracaksınız “Efendim, litespeed alarak daha hızlı sonuçlar alabilirsiniz efendim.” Efendim, efendim samimiyetsizlikle sarılmış kurumsal olma çabasındaki insanlardan başka birşey olmayan çocuklarsınız.

Bu zaman kadar çalıştığım bütün sağlayıcı firmalar veya alt kademe yeni reşit olan kişilerin Radore’den aldığı 300 liralık sunucu ile açtıkları sözde hosting firmaları ile bile iş yaptım. Bir işe yaramayacaklarını bildiğim halde almak için aldım, neden aldım bende bilmiyorum. Sonuç düşündüğüm gibi hep vasat oldu.

Hiç bir firma ile anlaşamayan sitelerim oldu sürekli, nedense firmalar sitemde çalışan yazılımların sürekli sunucuyu kastığını diğer sitelere sıkıntı çıkardığını söylüyorlar, Doğrudur, hayırlısı olsun.

Sonrasında bende sizin gibi Ucuz Sunucu arayışlarına başladım, artık ne yapacağımı biliyordum. Kimseden bir destek beklemeden kendi sunucu yönetimimi yapacaktım. Sonra bir baktım, hass. sunucu yok. Eee yine aynı sorunlar başlayacak.

UCUZ VPS SERVER ALABİLECEĞİNİZ YERLER

Arayışlar tabiki forumlarda ve webmaster bloglarında oldu, herkes bilindik analizleri falan basmışlar. O şöyle bu böyle falan hep bir şakşak. Yok bro hepsi bir birinden saçma sapan. Birinin sunucusu iyiyse hizmeti kötü. Diğeri hizmeti iyi olsun diye gollum gibi Efendim Efendim diye dolaşıyor.

Bunların hepsinin derdinden Cyberpanel sayesinde kurtuldum. Düşünebiliyor musunuz, Openlitespeed özelliği ile tamamen ücretsiz ve 512 MB ram kullanan bir vps üzerinde çalışan bir web hosting paneli.

Şuan pekte memnun olmasamda işimizi görüyor kardeş dediğimiz bir Natro VDS ile Cyberpanel kullanarak bir kaç gün daha rahat edeceğimi düşünüyorum. Kötüleyecek birşey söyleyebilir miyim bilmiyorum, sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte. O an için daha hızlı kurulum yapacak bir firma yoktu ve Natro sunucularını seçtik, daha iyisini bulursak tabiki kayarız.

Cyberpanel ve 1CPU 2GB RAM bir VDS ne kadar performans veriyor kısaca açıklamak gerekirse anlık 100 – 120  kişiye kadar karşıladığına şahit oldum. Ama bu birazda içerik ve optimizasyon ile alakalı bunu zaten duydunuz. Hosting firmalarının genel sözleridir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri